Çankırı Masa Tenisi Çöküyor!

Çankırı Masa Tenisi Son Yıllarda Türkiye Genelinde Dereceye Girmekte Zorlanıyor.

Çankırı Masa Tenisi

Çankırı Masa Tenisi 2000 li yıllardan sonra hızla gelişmeye başlamıştı. Neredeyse her okulda masa tenisi takımları mevcuttu. 2000-2010 arası Türkiye genelinde istikrarlı şekilde ilk 10 takım arasına girmeyi başaran Çankırı Masa Tenisi takımlarını son yıllarda iller arası yarışmalarda göremez olduk.

Yıllar önce her okul onlarca masa tenisi sporcusu yetiştirken son yıllarda bu sayı neden düştü sorusu geliyor akıllara. Belki de masa tenisine olan ilgi ve önem azaldı yada okullar bu spor için destek ve ilgileri tam anlamıyla göstermiyor. Geçtiğimiz yıllarda disiplinli bir sistem ile çok küçük yaşlarda sporcu yetiştiren Çankırı okulları şu zamanda sadece Çankırı içinde küçük turnuvalarla masa tenisine devam ediyorlar. Çankırı Masa Tenisi umut ediyoruz ki eski günlerine geri dönüp inşallah gene Türkiye genelinde ilk 10 arasında kalacaktır. Ama bunun için masa tenisine olan ilgi ve önemi okullarımız olmak üzere yetkililer göstermelidir. Çocuklarımıza bu sporu sevdirmeleri lazım.

Çankırı çok değerli masa tenisi hocaları olduğunu belki duymuşsunuzdur. Böyle değerli hocalarla masa tenisi sporunu geliştirmek Çankırı Masa Tenisi yetkililerinin sorumluluğundadır. Bi o kadar da okulların… Cumhuriyet İlkokulu, Mehmetçik İlkokulu gibi masa tenisi kulüplerine taş çıkaran takımlar yetiştiren okulları bu aralar göremez olduk. Tabi Türkiye derecelerinde göremez olduk. İl geneli yapılan yarışma ve turnuvalarda bu okullar gene zirvelerde. Anca masa tenisi gönüllüleri olarak Çankırı’yı Türkiye genelinde güzel dereceler ile anmak istiyoruz.

Masa tenisine yeni başlayan kardeşlerimiz Çankırı’nın bu spordaki başarılarını pek bilmezler. Ama hocalarımıza ve büyük ağabeylerimize sorarsak elbette bileceklerdir. Şahsen ben Çankırı’da yetişen bir masa tenisi sporcusu olarak okullarımızda uygulanan Disiplin ve sistemden çok memnundum. Bu altyapı ve eğitimi başkentimiz olan Ankara’da veya diğer illerde görmedim.

Hiçbir maddi destek olmadan tamamen kendi imkanlarıyla büyük başarılar yakalayan eski masa tenisi takımları şimdi yok oldular. Bu durumun aksi olması gerekirken böyle olması bizleri çok şaşırtıyor. Günümüz imkanları antremanlar için oldukça müsait ve kolaylaşmış durumdadır. Günümüzde 200-300 liralık rakerlerle antreman yapan çocuklarımızın tahtalarla antreman yapan çocuklarımızdan ne farkları var? Başarı bazında bakarsak ters yönlü bir ilişki var. İnşallah Çankırı Masa Tenisi yetkilileri bu konuda yeni çalışmalar başlatıp bu sorunu çözerler.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir