Cezalar

Masa Tenisi Cezaları Hakkında Genel Bilgi bu yazıda verilmiştir. Yorum yapmaktan çekinmeyin lütfen.

Masa tenisi cezaları

 

CEZALAR

Yarışmalarda, Talimatlara aykırı harekette bulunan sporcu, yönetici, hakem ve antrenörlere; görev kapsam alanına bağlı olarak Federasyon faaliyetlerinde Disiplin Talimatı faaliyetlerinde ise Ceza Yönetmeliği hükümleri uygulanır.

Resmi bir yarışma esnasında oyundan atılan sporcu ile saha dışı edilen antrenör ve yönetici, hakemin bu kararından sonra salon dahilinde sahayı göremeyen bir bölgeye gitmek veya tercihine bağlı olarak salon dışına çıkmak zorundadır. Bu karara uyulmaması halinde Başhakem yarışmayı durdurarak güvenlik güçle-
rinin bu kararı yerine getirmesini sağlar.
Diskalifiye edilen sporcu, antrenör, yönetici veya herhangi bir Takım üyesi Federasyon Tertip Kurulu tarafından verilecek karara göre sonraki yarışmalarda görev alamaz.
Önceden ilan edilen yarışma programına göre bir sonraki maç herhangi bir nedenle tehir edilmiş ise bu kişi tehir edilen karşılaşmada yer alma hakkını kaybeder ve eğer bir ceza verilmemişse tehir edilen maçtan sonraki maçta yer alabilir.
Eğer bu kişi ceza vermeye yetkili kurul tarafından birden fazla yarışmadan men
cezası almış ise tehir edilen yarışmada cezasını tamamlayacağı maçlardan
sayılır. Bu kişi tehir edilen maçın oynanacağı tarih ne olursa olsun yarışmada yer alamaz.
Turnuva şeklinde düzenlenen Federasyon faaliyetlerinde turnuva sonuna kadar diskalifiye edilenler ise, yarışmalarda başka bir görev alamazlar ve kendilerine herhangi bir ödeme yapılmaz. Gerekli görülmesi durumunda bu kişiler TMTF Disiplin Kurulu’na sevk edilir.
Herhangi bir olayda Disiplin Kuruluna sevk edilenlerle ilgili bilgi kulübüne bildirilir.
Antrenörler, kural gereği kırmızı kart ile saha dışına çıkarılmışlarsa, turnuvalar da dahil olmak üzere, bir sonraki yarışmada görev yapabilirler, ancak disiplin suçu sebebi ile saha dışına çıkarılmışsa verilen ceza kadar yarışmada görev yapamaz.
Türkiye Şampiyonalarına ve Liglere katılmayan takımlara aşağıda belirtilen
cezalar uygulanır:
Türkiye Şampiyonalarına katılmayı hak eden takımlar, mazeretleri nedeni ile Şampiyonaya katılmayacağını yarışma tarihinden 7 gün önce Federasyona yazılı olarak bildirmedikleri taktirde Federasyona 1.000,- TL ceza öderler.
Türkiye Liglerinde 4 yarışmaya katılmayarak Ligden düşen takımlar Federasyona 1.000,-TL ceza öderler.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir