En İyi Masa Tenisi Oyuncuları

En İyi Masa Tenisi Oyuncuları Sıralaması

Dünyanın en iyi masa tenisi oyuncuları adlı konuyu sizler için araştırdık ve bu yazımızda sizlere sunacağız. En iyi masa tenisi sporcuları hakkında geniş araştırmalarımız sonucu hazırladığımız bu yazı hakkında sizlerinde görüşleri önemli olduğu için soru ve görüşlerinizi lütfen yorum olarak iletin.

Dünya masa tenisi şampiyonu olan bu sporcuların çoğunluğu Çinli Masa Tenisi oyuncularından oluşmaktadır. Tabi doğal olarak masa tenisi denildiğinde akla ilk gelen ülke Çin’dir. Japon sporcular başarı bazında Çin’in arkasından gelmektedir. Şahsen neden olduğunu bilmiyorum ama Çinli Masa Tenisi Oyuncuları hep ilk sıralarda olmuşlardır. Dünyanın en iyi masa tenisi ekolu olarak gösterilen Çin, her sene Şampiyonalarına, yarışmalarda ve olimpiyatlarda masa tenisi şampiyonu olup kupalara ambargo koymaktadırlar.

Türk masa tenisi oyuncuları için de bu başarıyı temenni ediyoruz. Dileriz ki ileriki senelerde Türk masa tenisi sporcuları da Çin’li masa tenisi oyuncuları gibi hep zirvede olurlar. Neyse gelelim konumuza. Dünyanın en iyi masa tenisi oyuncuları sıralamasında gene büyük çoğunluğu Çin Masa tenisi oyuncuları oluşturmakta.

 

Dünyanın 10 En İyi Masa Tenisi Oyuncuları:

10 : Marcos Freitas

Ülkesi=Portekiz

Marcos Freitas

 

 

9 : Timo Boll

Ülkesi=Almanya

Timo Boll

 

 

8 : Chih-Yuan Chuang

Ülkesi=Tayvan

Chih-Yuan Chuang

 

 

7 : Hao Wang

Ülkesi=Çin

Hao Wang

 

 

6 : Dimitrij Ovtcharov

Ülkesi=Almanya

Dimitrij Ovtcharov

 

 

5 : Jun Mizutani

Ülkesi=Japonya

Jun Mizutani

 

 

4 : Jike Zhang

Ülkesi=Çin

Jike Zhang

 

 

3 : Fan Zhendong

Ülkesi=Çin

Fan Zhendong

 

 

2: MA Long

Ülkesi=Çin

MA Long

 

 

1 : Xu Xin

Ülkesi=Çin

Xu Xin

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir