Kuruluşlar Arası Türkiye Şampiyonası Ne Zaman?

Türkiye Masa Tenisi Federasyonu tarafından tertip edecek olan 15. Kuruluşlar arası Masa Tenisi Türkiye Şampiyonası 05- 06- 07 Mayıs 2017 tarihleri arasında Kıbrıs/Girne Ertuğrul Apakan Kapalı Spor Salonunda yapılacaktır. 

 


Kuruluşlar arası Türkiye Şampiyonasına katılabilmesi için 2016/2017 sezonunda evvela kendi şehrinde, TMTF Kuruluşlar arası Müsabaka Direktifi ve Yönergesine uygun olarak Şehir Temsilcisi tarafından yapılan Kuruluşlar arası lig veya şampiyona takım müsabakalarına katılmış olması gerekmektedir.

Kadınlarda isteyen tüm takımlar, önce kendi şehirlerinde yapılan Lig veya Şampiyona mücadelelerinde oynamış olmak şartı ile Türkiye Şampiyonasında bulunabilirler.

Türkiye Şampiyonasında, Liglerde derece yapan ilk dört takıma kupa, sporcularına madalya verilecektir.

Şehir Temsilcileri kendi şehrinde tertip ettiği Kuruluşlararası yarışma toplu neticelerini ve Türkiye Şampiyonasına katılmak isteyen takım veya takımların isimlerini en geç 14 Nisan 2017 tarihine kadar TMTF Kurumlar Heyetine e mail ile dosya halinde göndermiş olacaktır.
14 Nisan 2017 tarihi müsabakalara katılım için son müracaat günüdür. Müsabakalarını erken bitiren şehirlerimizin son günü beklemeden başvurması kendi lehlerine olacaktır. Kontenjan kotasına yakalanmayıp Kıbrıs Uçak ve Otel ücretlerinden erken rezervasyon olanağı ile daha düşük faydalanmış olacaklardır.

Türkiye Şampiyonasına katılım konusunda TMTF Kurumlar Heyetine 14 Nisan 2017 tarihine kadar Müessese veya Kuruluşların İnsan Kaynakları Müdürlüğü veya Personel Müdürlüğü tarafından gönderilecek olan arzuhaldeki takım listesinde sporcular ile idareci ve varsa antrenör isimleri ayrı olarak belirtilecektir.listede isimleri olmayan idareci veya antrenör mücadele sırasında alanda takım arkasında bulunamayacaktır.

Takımlar her türlü giderlerini kendileri karşılayacak olup, TMTF tarafından rastgele bir ödeme yapılmayacaktır.

04 Mayıs 2017 Perşembe günü,saat 19.00 da teknik toplantı ve kura çekimi yapılacak olup aynı gün salon idman yapmak için hazır olacaktır.
05 Mayıs 2017 Cuma günü, saat 09.00 da açılış yapılarak yarışma 1.Lig mücadeleleri ile başlayacaktır.
06 Mayıs 2017 Cumartesi günü, 1. Lig üzüntüye sıralama mücadeleleri ile Süper Lig ve Kadınlar Ligi grup ve üzüntüye sıralama mücadeleleri yapılacaktır.
07 Mayıs 2017 Pazar günü, 1.Lig, Süper Lig ve Kadınlar Ligi Yarı Final, Final maçları yapılacak olup müsabaka ödül merasimi ile son bulacaktır.

Türkiye Şampiyonasına katılacak olan Müessese ve Kuruluşlar, sporcuları konusunda aşağıda belirtilen vesikaları konu bölümünde şehiri ve takım ismi belirtilerek Kurumlar Heyeti&Organizasyon Komitesine elektronik posta ile göndermesi gerekmektedir. masatenisifed@gmail.com

İstenen Belgeler;
*Şirketin antetli kağıdına yazılmış takım katılım arzuhali.
*Türkiye Şampiyonası tarihinden (05 Mayıs 2017/05 Eylül 2016 tarihleri arası) geriye dönük 8 aylık kesintisiz SOSYAL GÜVENLİK KURUMU e bildirge fotokopisi.

Not; Sporcunun alakalı kuruluşta bilfiil çalıştığının belgelenmesi ve kanı oluşturulabilmesi için gerek görüldüğünde Kurumlar Heyeti&Organizasyon Komitesi tarafından değişik ve ayrıntılı belgeler istenebileceği gibi çeşitli araştırmalar yapılabilir.

Konaklama; 
Kurumlar Heyeti&Organizasyon Komitesi tarafından yapılan müzakereler neticesinde 31 Mart 2017 Cuma gününe kadar erken rezervasyon yapılması koşuluyla uygun ücret alınan otellerin bilgisi Şener FİLİZ tarafından verilmektedir.
Kurumlar Heyeti&Organizasyon Komitesinin, özel ve uygun fiyat alınan bu otellere yapılacak ödemeler ile alakası yoktur. Yalnızca rezervasyonun doğruluğunu teyit edecektir. Ödemeler, alakalı kuruluşlar tarafından direk otellere yapılacaktır.
Rezervasyon için Şener FİLİZ ile en son 31 Mart 2017 Cuma gününe kadar acil olarak görüşülmesi gerekmektedir.

Şener FİLİZ
sener.filiz@hotmail.com
Tel: 0542 6738990, 0542 2160948

TAKIM SORUMLULARININ DİKKATİNE 
Müessese ve Kuruluş çalışanlarına yakışan başarılı bir organizasyon gerçekleştirilebilmesi için aşağıda yalnızca ana hatları yazılı ve geniş olarak TMTF Müsabaka Yönergesinde bulunan kaidelere sporcuların uymasının sağlanmasını ehemmiyetle rica eder; birlik ve beraberliğimizin sonsuza dek sürmesi dileği ile başarılar dileriz.

*-Lisanslarını mücadele öncesi ibraz etmeyen takım yarışmalarda bulunamayacaktır.
*-Takımlar mücadele saatinden en az 20 dakika önce müsabaka alanında hazır bulunacaktır.
*-Kurumlar Heyeti&Organizasyon Komitesine gönderilen takım listelerindeki idareci ve antrenörlerin haricinde hiç kimse mücadele sırasında oyun alanının içinde bulunmayacaktır.
*-Vaktinde ve tek tip müsabaka kıyafeti ile oyun yerine (seremoniye) çıkmamak, erkeklerde 3, bayanlarda 2 kişiden az oyuncu ile oyun alanına çıkmak hükmen mağlubiyet nedenidir.
*-Takımda yer alan sporcular takım mücadelelerine aynı kıyafetle çıkacaklar ve yarışmayı bu kıyafetle bitirecektir.
*-Kuruluşlararası Türkiye Şampiyonası mücadelelerinde kullanılacak formanın karşı takımın forma rengi ile aynı olabileceği ihtimaline karşı turnuvaya katılacak takımların değişik renkte yedek forma bulundurması gerekmektedir.
*-Türkiye Şampiyonasında Kuruluşlar net olarak takım ve sporcu isimleri yazılı formalarla maçlarda oynayacaktır.
*-Takım sorumluları, takımlarında oynayan sporcuların hal ve hareketlerinden sorumludur. Maç esnasında sporcularının yapabilecekleri taşkınlıklar ve yersiz davranışları önlemekle yükümlü olacaktır.
*-Maç sonrası terli formaların salonda değiştirilmemesi, maç esnasında oyuncuların yerlere tükürmemesi, maç yapılan alana yiyecek ve gazlı (şekerli) içeceklerin sokulmaması vb. benzer konularla alakalı sporcular takım sorumluları tarafından izleyerek uyarılacaktır.

TMTF Kurumlar Heyeti&Organizasyon Komitesi

2 İletiniz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir