Masa Tenisi Kursu

Masa tenisi kursunda neler öğreneceğim?

Masa tenisi kursu bu dalla ilgilenmek isteyen tüm sporcular için çalışma programları hazırlamaktadır.

Başlangıç sürecinde masa tenisinin genel kaidelerinin ve masa tenisinde kullanılan malzemelerin tanıtıldığı kurs, teorik bilgilerden oluşmaktadır.

İleri süreçlerde stratejiye ve temel duruş tekniklerine yönelik eğitimler alacağınız masa tenisi kursunda raket tutuma çalışmaları, servis biçimleri, atak alıştırmaları gibi maça hazırlık programları da oluşturulacaktır.

Forehand ve Backhand Loop, Push, Chop, Block, Smash, Flick, Drive, Sidespin, Topspin, Shot, Lob gibi hareketleri de öğreneceğiniz masa tenisi kursunda idmanlara yönelik driller ile ilgili bilgi sahibi olabileceksiniz.

Kursta öğreneceğiniz bilgiler seçenek edeceğiniz müessese veya kuruluşun sizler için hazırladığı çalışma programlarının muhtevanına göre değişmektedir.

antrenör kursu

Masa tenisi kursu ücretleri

Masa tenisi kursu ücretleri, kursun toplam saat ve müddeti, kurs programı, sınıftaki kursiyer sayısı ve kursun diğer özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Sayfamızda yer alan kursları inceleyerek masa tenisi kurs ücretleri ile ilgili daha ayrıntılı bilgi bulabilirsiniz.

Masa tenisi nasıl bir spor türüdür?

Masa tenisi maksimum 4 kişinin bir top ile özel bir masa üzerinde karşılıklı oynadığı bir spor türüdür. Her spor dalında olduğu gibi masa tenisinde bir takım özel kaideler ve terimler bulunmaktadır. Masa tenisi oyuncusu, hem hızı hem de tekniğiyle rakibinin önüne geçebilecek donanıma sahip olmalıdır.

Masa tenisinde topun oynandığı müddete Ralli, ele geçirilen neticenin skor dahiline alınmadığı müddete Let, ele geçirilen neticenin skora yansıtıldığı ralliye sayı isimi verilmektedir. Servis esnasında top yerden 16 santimetre yükselmek zorundadır.

Masa tenisi zor bir spor mudur?

Masa tenisi, teknik donanımın, hızın ve disiplinin maksimum düzeyde olmasını gerektiren bir spor türüdür.

Bu yüzden kendi içerisinde zorlu teknikleri bulunmaktadır. Türkiye’de 1920’den bugüne yetiştirilen masa tenisi sporcuları müsabakalarda muvaffakiyet ele geçirmiştir.

Masa tenisi kursunda verilen eğitim bu zorlukları ortadan kaldırmak ve sporcuları iyi bir donanımla kursa hazırlamak içindir.

Bu öğrenim sürecine düzenli olarak kurslara katılmak, rakiplerinizle alıştırma yapmak ve kendinizi geliştirebileceğiniz müsabakalarda görev almak muvaffakiyet sürecinizi tetikleyen faktörlerin en başında gelmektedir.

Masa tenisi kursuna kimler katılabilir?

Masa tenisi kursu ekseriyetle 93 doğumlu ve üzeri yaş düzeyine verilen eğitimleri kapsamaktadır. Bilhassa bu alanda profesyonelleşmek isteyen talebelerin erken yaşta eğitim alması müsabakalarda kendilerini ve ülkelerini en iyi şekilde temsil etmelerini sağlamaktadır. Kursa hobi olarak katılım gerçekleştiren kişiler için ders imkanları bulunmaktadır.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir