Masa Tenisi Zararları Nelerdir?

Merhaba arkadaşlar, sizlere bugün masa tenisi zararları hakkında bilgiler vereceğim. Masa tenisinin zararı var mı yok mu bunları tek taraflı tartışacağım.

 

Masa Tenisi Sağlığa Zararlı mı?

Masa tenisi herşeyden önce bir spordur. Masa tenisi sağlığa zararlı mı diye soracak olursak; benim kanaatimce, sağlığa zararlı bişey olsaydı spor dalı diye ayırt etmezdik masa tenisini.

 

Masa Tenisi Zararları Nelerdir?

Masa tenisinin zararları arasında en fazla olabilecek şeyler yorgunluk ve çok yüklenme sonucu kısmi ağrılardır. Bu ağrılar aşırı antreman ve maç esnasında ani hareketler sonucu ortaya çıkmaktadır. Her spor gibi masa tenisi oynamadan önce de ısınma hareketleri yapmalıyız. Özellikle kol ve el kaslarımız üzerinde yoğunlaşmalıyız.

 

  Isınma hareketleri yapmadan oynamaya başlarsak ne olur?

Tahmin edeceğiniz üzere sakatlık riskleri çoğalır ve maçtan sonra kendimizi daha yorgun hissederiz. Sizler belki bunları masa tenisinin zararları arasında sayabilirsiniz ama bence bu zarar falan değil. Yorgunluk sporun tatlı sıkıntısı diyebiliriz. Masa tenisinin faydalarına da geçersek say say bitiremeyiz. Son sözüm şudur ki değerli sporcu kardeşlerim; masa tenisinin yorgunluk ve hafif ağrılar hariç hiç bir zararı yok, aksine saymakla bitmeyecek kadar yararları vardır.

 

Masa tenisi zararları

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir