Türkiye Kupası’nda Ferdi Maçlar Tamamlandı

ZİRAAT SİGORTA TÜRKİYE KUPASI SOLUK KESTİ

  • Ziraat Sigorta Türkiye Kupası Masa Tenisi Ferdi Maçları

2016-2017 sezonu Ziraat Sigorta Türkiye Kupası, takım karşılaşmalarının hemen peşinden ferdi finalleriyle bitti. Tek Erkekler, Tek Bayanlar yarı final ve final mücadeleleriyle, Çift Erkekler, Çift Bayanlar finalleri ile ödül merasimi Sportstv´den Canlı olarak yayınlandı.  İstanbul’da İBB Hidayet Türkoğlu Spor Kompleksinde yapılan ferdi karşılaşmalara bayanlarda 69, erkeklerde 100 olmak üzere toplam 169 sporcu katıldı. Tek Erkeklerde Gençay Menge, Tek Bayanlarda Sibel Remzi, Çift Erkeklerde İbrahim Gündüz/Ziver Gündüz çifti ve Çift Bayanlarda Sibel Remzi/İpek Karahan ikilisi Ziraat Sigorta Türkiye Kupası Şampiyonu oldular. Bilhassa yarı final ve final karşılaşmaları büyük çekişme içerisinde geçerken, final karşılaşmaları izleyenlere unutulmaz bir masa tenisi ziyafeti yaşattı.

MENGE BEŞİNCİ ŞAMPİYONLUĞUNU KAZANDI

Tek Erkeklerde geçen sene finalisti Talha Yiğenler ile, geçen sene dördüncüsü Gençay Menge finalde karşılaştılar. Gençay Menge finale gelinceye kadar Oğuzhan Öner’i 3-1, Tugay Yılmaz’ı 3-0, Zihni Batuhan Şahin’i ve Özgün Öztürk’ü aynı sonuçla 4-1 yendi. Talha Yiğenler ise finale gelinceye kadar Cemal Kara ve Afşin Gül’ü aynı skorla 3-0, Ziver Gündüz’ü 4-2, Batuhan Ulucak’ı 2-0 geriye düştüğü mücadelede 4-3 yendi. Geçen sene Türkiye Kupası yarı finalinde karşılaşan ve o mücadelenin rövanşı niteliğini taşıyan Tek Erkekler finalinde Talha Yiğenler’i 6-11, 11-6, 11-7, 11-6 ve 11-9’luk setlerden sonra 4-1 mağlup eden Gençay Menge, hem geçen yıl 3-0 öndeyken 4-3 kaybettiği yarı finalin rövanşını aldı, hem de 2013-2014 sezonundan sonra bir defa daha Türkiye Şampiyonluğuna erişti. Türk A ulusal takım sporcusu Gençay Menge, bu başarısıyla kariyerindeki 6. Türkiye Şampiyonası finalini oynarken, toplamda 5.şampiyonluğunu ele geçirdi. Son iki yılın Türkiye Gençler Şampiyonu Talha Yiğenler geçen yıl olduğu gibi bu yılda ikincilikle kanaat ederken, Özgün Öztürk’ü 4-1 mağlup eden Batuhan Ulucak üçüncü sırayı aldı. Geçen yılın Türkiye Şampiyonu İbrahim Gündüz ise Özgün Öztürk’e 4-3 yenilerek Türkiye Kupası’na çeyrek finalde veda etti.

SİBEL REMZİ PEŞ PEŞE ÜÇÜNCÜ KEZ

Tek Bayanlarda geçen yılın şampiyonu Milli sporcu Sibel Remzi ile bu yılın Yıldızlar Türkiye Şampiyonu Özge Yılmaz finalde karşı karşıya geldiler. Sibel Remzi finale gelinceye kadar Bilge Yılmaz, Jale Can ve Ece Haraç’ı aynı sonuçla 3-0, Gülpembe Özkaya’yı ise 4-1 yendi. Özge Yılmaz ise finale gelinceye kadar Gamze Çotra ve Betül Töz’ü aynı sonuçla 3-1, İpek Karahan ve bu yılın Gençler Türkiye Şampiyonu Simay Kulakçeken’i aynı skorla 4-2 yendi. Tek Bayanlar finalinde Özge Yılmaz’ı 11-7, 11-6, 11-5 ve 11-9’luk setlerden sonra 4-0 mağlup eden Sibel Remzi peş peşe üçüncü kez Türkiye Şampiyonu oldu. Sibel Remzi, Almanya Bayanlar 1.Ligi Bundesliga ekiplerinden SV DJK Kolbermoor forması giyiyor. Geçen yılın finalisti Gülpembe Özkaya’yı 4-0 yenen Simay Kulakçeken ise üçüncülüğü ele geçirdi.

TEKLER NETİCELERİNİ GOOGLE DRİVE OLARAK GÖRMEK İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ 
TEKLER NETİCELERİNİ EXCEL DOSYASI OLARAK İNDİRMEK İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ 

GÜNDÜZ KARDEŞLER UNVANLARINI SAVUNDU

Çift Erkeklerde geçen yılın finalistlerini bir araya getiren final mücadeleninde İbrahim Gündüz/Ziver Gündüz çiftiyle, Talha Yiğenler/Zihni Batuhan Şahin ikilisi karşı karşıya geldi. Geçen yılın Çift Erkekler şampiyonları İbrahim Gündüz/Ziver Gündüz çifti finale gelinceye kadar Enes Avcı/Berkay Karatoprak’ı 3-1, Berkay Hocaoğlu/Merter Güvenç ve Umut Emre Başsan’ı aynı sonuçla 3-0, Kürşat Çağlayan/Hasan Doğan’ı 3-1 yendi. Geçen yılın Çift Erkekler finalistleri Talha Yiğenler/Zihni Batuhan Şahin ikilisi ise finale gelinceye kadar Kadri Ertaç/Emirhan Kelleci, Buyruk Baha Sönmez Serdar Gözübüyük/Özgün Öztürk ikilsini /Efe Hacıoğlu ve Halil Hacı/Safa Avcı çiftlerini aynı sonuçla 3-0, Ali 3-2 yendi. Çift Erkekler finalinde Talha Yiğenler/Zihni Batuhan Şahin’i 3-0 yenen İbrahim Gündüz/Ziver Gündüz çifti peş peşe ikinci kez Çiftler Türkiye Şampiyonluğunu ele geçirdi. Serdar Gözübüyük/Özgün Öztürk ikilsi üçüncü, Kürşat Çağlayan/Hasan Doğan ikilisi dördüncü sırayı aldı.

BAYAN FİNALİNDE DÖRT ADANALI

Çift Bayanlarda Sibel Remzi/İpek Karahan ikilisi ile Aybüke Öner/Fatma Aykutluğ çifti finalde karşı karşıya geldiler. Sibel Remzi/İpek Karahan finale gelinceye kadar Nursema Çoklar/Yasemin Dönmez, Fatma Çelikbilek/Pınar Ünalçin, Betül Kahraman/Özge Yılmaz ve Gülpembe Özkaya/Simay Kulakçeken çiftlerini aynı sonuçla 3-0 yendi. Aybüke Öner/Fatma Aykutluğ çifti ise finale gelinceye kadar Gamze Çotra/Zeynep Karaca’yı 3-1, Kadriye Sarı/Burçin Mermer, Beyzanur Yıldırım/Zeynep Dursun çiftlerini aynı skorla 3-0, Ece Haraç/Aybala Koçal ikilisini ise 3-1 yendi. Çift Bayanlar finalinde Aybüke Öner/Fatma Aykutluğ çiftini 3-0 mağlup eden Sibel Remzi/İpek Karahan Çiftler Türkiye Şampiyonluğunu ele geçirdi. Sibel remzi geçen sene da Merve Nur Öztürk ile beraber Çiftler Türkiye Şampiyonluğunu kazanmıştı. Gülpembe Özkaya/Simay Kulakçeken çifti üçüncü, Ece Haraç/Aybala Koçal ikilisi ise dördüncü oldu.

ÇİFTLER NETİCELERİNİ GOOGLE DRİVE OLARAK GÖRMEK İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ 
ÇİFTLER NETİCELERİNİ EXCEL DOSYASI OLARAK İNDİRMEK İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ

İLK KEZ MUVAFFAKİYET ÖDÜLLERİ VERİLDİ

Türkiye Masa Tenisi Federasyonu tarafından ilk kez sporculara Muvaffakiyet Ödülleri verildi. Dereceye girenler arasında 3.ve 4.olan sporculara 1.000 TL, ikinciliği elde eden sporculara 2.000 TL, Türkiye Şampiyonu olan sporculara ise 4.000 TL para ödülü ile birlikte çeşitli armağanlar sunuldu.

Dereceye giren sporculara kupa, madalya ve muvaffakiyet ödüllerini Türkiye Masa Tenisi Federasyonu Başkanı Kerim Koç, Başkan vekili Fatih Karaca, Spor Bakanlığı Spor Genel Müdür Yardımcısı Ömer Altunsoy, Ziraat Sigorta Genel Müdürü Emin Çubukçu, Ziraat Sigorta Pazarlama Direktörü Kürşat Koz, TMTF İdare Heyeti azaları Savaş Ertufan, Başol Haraç, Süleyman Gündüz, Tahsin Ergül ve Murat Yılmazer sundular.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir